TGMD NEDİR

TMGD ( TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI ) NEDİR ?


Türkiye 2010 yılında ADR ye taraf olan ülkeler arasına girmiştir ve 2014 yılı itibariyle Tehlikeli Maddelerin Karayolu’nda Taşınması Hakkındaki Yönetmelik kapsamında ADR hükümlerini uygulamaya başlamıştır.
Bu hükümlerden biri de Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma zorunluluğu ile ilgilidir. Malatya Akademi TMGD Kursu, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimleri için Malatya TMGD kursuna başvurabilirsiniz..
Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında Tehlikeli Maddenin Taşınması ile ilgili gönderen, paketleyen, dolduran, taşıyan , yükleyen , boşaltan işletmelerin yaptıkları işlemleri , insan sağlığına ,diğer canlı varlıklara ve çevreye zarar vermeden , güvenli bir şekilde yapmaları için , bu işletmelere yardımcı olmak amacıyla, işletmelerde istihdam edilecek tehlikeli madde güvenlik danışmanları (TMGD) ve tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kuruluşları (TMGDK) gerekli hizmetleri sağlamakla yükümlü iken Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi bulunan kurumlarda bu hizmeti almakla yükümlüdür. Malatya Akademi TMGD Kursu
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının hizmet alıcılarının nitelikleri , eğitimleri , belgelendirmeleri, görev, yetki ve sorumluluklarına dair usul ve esaslar Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan tebliğ ile belirlenmiştir. Tebliğ kapsamında Malatya Akademi TMGD Eğitim Merkezinde eğitim alarak Danışman olarak görev alabilirsiniz..

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI NASIL ÇALIŞMAKTADIR ?
Bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) , istihdam edildiği işletme ile birlikte bu işletmelerin temsilciliği veya şubeleri de dahil olmak üzere en fazla BEŞ yerde danışmanlık yapabilir. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Kuruluşu (TMGDK) bünyesinde hizmet veren bir TMGD , TMGDK tarafından hizmet verilen en fazla SEKİZ işletme için danışman olarak görevlendirilebilir. Sizde Danışman Olmak, Danışman Olarak Çalışmak İstiyorsanız Malatya TMGD Kursu Malatya Akademi’yi Tercih Etmekte Geç Kalmayın..


Bizimle İletişim Kurmak İçin: (0422)3243000 – (0507) 0027056–58–60
E-posta: malatyaakademi@hotmail.com
Adres: Dabakhane Mh. Tenzile Sk. Işıkhan Kat:4 Battalgazi/MALATYA